The RGB projectors with plug include 16 different colors and 4 selected modes, flash, fade and smooth, and you can adjust the brightness. Indoor and outdoor, wedding, stage, courtyard, garden, trees, etc.
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Alluminium |
| Model Name/Number | BLS - WF02080W |
| Beam Angle | 15/30/45/60/90/10*60 |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Base Type | B15 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | BLS-WF03145W |
| Beam Angle | 15/30/45/60/90/10*60 |
| Body Material | Alluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 24V DC |
| Certification | ISI, CE |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | BLS-WF01040W |
| Beam Angle | 15/30/45/60 |
| Body Material | Alluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 24V DC |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Manish Vekariya (Owner)
Bluesys Lighting Solution
Shed No 9 Victoriya Ind Park, NR. Global Ind Park,Road, No. 5 Gidc Kathwada Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India