RGBW LED floodlights are versatile lighting solutions that offer a combination of red, green, blue, and white light, providing a broad spectrum of colors and brightness levels. These floodlights are ideal for various professional applications, from architectural lighting to event staging.
₹ 27800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 250W |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | BLS-WF04250W |
| Beam Angle | 15/30/45/60 |
| Body Material | Alluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 24V DC |
| Warranty | 2 Year |
₹ 6600 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | BLS-WF01050W |
| Beam Angle | 15/30/45/60 |
| Body Material | Alluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 24V DC |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | BLS-WF02100W |
| Beam Angle | 15/30/45/60 |
| Body Material | Alluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 24V DC |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Manish Vekariya (Owner)
Bluesys Lighting Solution
Shed No 9 Victoriya Ind Park, NR. Global Ind Park,Road, No. 5 Gidc Kathwada Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India